Zarządzane domowym budżetem to nie lada wyzwanie. Zdarza się, że mimo dobrego rozplanowania wydatków, zaczyna brakować gotówki. W jakich sytuacjach warto skorzystać z pożyczki i jaką wybrać?

Rodzaje pożyczek

Banki i prywatne firmy oferują różne rodzaje pożyczek, w zależności od możliwości finansowych klienta i jego potrzeb.

Najpopularniejszym rodzajem wsparcia finansowego jest pożyczka gotówkowa przydzielana na dowolny cel, w kwocie ustalonej podczas procedury weryfikacyjnej klienta.

Bez formalności udzielane są pożyczki bez BIK (danych z Biura Informacji Kredytowej) – przyznawane od ręki, jednak zwykle w niższych kwotach.

Konkurencją dla pożyczek bez BIK są pożyczki pozabankowe – udzielane przez prywatne firmy rządzą się własnymi prawami, zwykle udzielane są bardzo szybko.

W jakich sytuacjach warto wziąć pożyczkę?

Pożyczka może okazać się niezbędnym zastrzykiem gotówki w czasie chwilowych problemów finansowych. Jest także sporym ułatwieniem przy większych inwestycjach, np. zakupie samochodu.

Warto z niej skorzystać, jeśli wiemy, że poradzimy sobie z terminową spłatą. Rozłożona na raty spłata będzie mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu niż jednorazowy wydatek, a pozwoli wyremontować mieszkanie czy wyjechać na wymarzone wakacje.

Reklamy