W dzisiejszych czasach większość z nas żyje szybko. Natłok obowiązków sprawia, że zapominamy o wielu świętach i tradycjach, które warto kultywować. Jednym z takich świąt jest bez wątpienia obchodzony w dniu pierwszego kwietnia Prima Aprilis.

To święto o bardzo długiej tradycji. Jego początki mają bowiem swoje korzenie w średniowieczu i są prawdopodobnie nawiązaniem do starorzymskich praktyk. Celem tego radosnego święta było i wciąż jest robienie żartów oraz celowe wprowadzanie w błąd innych osób. Jest to więc ciekawa tradycja, której obchodzenie może poprawić nam humor i stać się źródłem wielu zabawnych sytuacji.

Coraz częściej jednak możemy spotkać osoby, które nie uczestniczą w tej zabawie nie tylko nie wymyślając własnych psikusów, ale również obrażając się jeśli są one skierowane w ich stronę.

Czy jednak oznacza to, że jest to kolejne święto, które powoli zostaje zapomniane? Na szczęście, nie do końca. Coraz większa popularność internetu i mediów społecznościowych pozwala nam bowiem swobodnie i kreatywnie żartować z innymi. Nic więc dziwnego, że wciąż są osoby, które chętnie obchodzą to święto.

Reklamy