Kreatywna i nowoczesna aranżacja wnętrza, zgodnie z własnymi upodobaniami i pomysłami nie powinna nastręczać trudności w dobie wielu różnorodnych rozwiązań wnętrzarskich i technologicznych. Jedną z takich oryginalnych propozycji dla osób, które pragną, by ich wnętrze było wyjątkowe, są drzwi bezramowe.

Takie rozwiązanie z pewnością zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób, ceniących oryginalne wykończenia. Poza walorami dekoracyjnymi opcja drzwi z ukrytymi elementami, ma także zalety związane z ich wygodnych i funkcjonalnym użytkowaniem.

Oryginalne i praktyczne.

Drzwi z ukrytą ościeżnicą posiadają ukryty w podłodze i suficie system mocowań. Nie widzimy więc ani ościeżnic, ani zawiasów, a jedynie styk skrzydła drzwi ze ścianą. Wygląda to naprawdę nietypowo i ciekawie. Dzięki temu drzwi niejako integrują się ze ścianą, tworząc pewną harmonijną całość. Efekt ten można dodatkowo wzmocnić, malując te dwa elementy jednakową farbą lub kładąc tę samą tapetę. Jest to wspaniałe rozwiązanie do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Z pewnością będzie zachwycać swą nietuzinkowością oraz prostotą. Pasuje nie tylko do mieszkania, ale i do biura czy innego pomieszczenia firmowego.

W sprzedaży u poszczególnych producentów można spotkać drzwi wykonane z drewna egotycznego, materiału przystosowanego do malowania farbami ściennymi czy tapetowania oraz bardziej awangardowe i niespotykane, na przykład ze zdobieniami z zastosowaniem kryształów Swarovskiego.

Bezramowe drzwi marki Lanvini
Źródło: bkdhome.pl

 

Zalety drzwi bezramowych.

Drzwi z ukrytą ościeżnicą pozwalają zrealizować indywidualną wizję dotyczącą stylu pomieszczenia. Dzięki ukrytej konstrukcji, charakteryzują się niespotykanym designem oraz nowoczesną stylistyką. Oczywiście ich zalety nie dotyczą jedynie ciekawego wyglądu. Drzwi zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną oraz termiczną. Są produkowane z zachowaniem wszelkich standardów w tym zakresie. Piękny styl idzie tu więc w parze ze względami praktycznymi, które również są ogromnie ważne. Konstrukcji tego typu produktu jest naprawdę solidna i bezpieczna, mimo, że drzwi wyglądają delikatnie i lekko. Na tym między innymi polega fenomen drzwi bezramowych.

Do walorów drzwi z ukrytą ościeżnicą można zaliczyć też fakt, że kolorystyczne i stylistycznie można je dopasować do reszty pomieszczenia. Możliwy jest także wybór wzornictwa spośród bogatej gamy oferowanej przez producentów. Dzięki temu może dojść do zrealizowania nawet bardzo unikalnych, nietypowych projektów, będących wizją projektanta lub właściciela mieszkania. Z podanych wyżej względów tego typu drzwi wewnętrzne cieszą się coraz większa popularnością wśród osób ceniących zarówno nowoczesność jak i funkcjonalność. Tego typu produkt można dopasować także do wnętrz w stylu klasycznym. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór lub przenieść na skrzydło drzwi motyw ze ściany. Sprawdzi się to również w stylistyce retro czy etnicznej. Należy jedynie uruchomić wyobraźnię i puścić wodze fantazji, by stworzyć pomysł zgodny z własnymi preferencjami.

Reklamy