Coraz częściej się mówi, że piwo traci na wartości. Naturalne składniki zastępowane są półproduktami i tak nie do końca konsument wie, co piję.

Browarnictwo domowe górą!

W związku z tym, że w piwie jest coraz mniej chmielu (choć i tak nigdy za dużo go nie było) z roku na rok przybywa fanów domowych sposobów produkcji piwa. W związku z falą zainteresowania browarnictwem domowym, jak grzyby po deszczu powstają sklepy internetowe oferujące zestawy oraz składniki do produkcji piwa. Okazuje się, że we własnym domu można zrobić piwo, którego nie kupisz w żadnym sklepie!

Jednym z wielu sklepów jest Esencjesmaku.pl – sklep internetowy, w którym można zamówić produkty do domowej produkcji piwa, w tym zestawy oraz składniki. Wystarczy wejść w ich stronę internetową i komfortowo dokonać zakupów. Żeby tego było mało browarnicy domowi mają dostęp do forów oraz wielu blogów internetowych, w których swoją wiedzą dzielą się doświadczeni browarnicy. Z pewnością każdy browarnik domowy choć raz był na forum Alkohole Domowe, gdzie aż roi się od merytorycznych treści związanych z domową produkcją piwa, forumowicze także dzielą się ciekawymi treściami z innych stron, swoimi doświadczeniami, itd. Blogów na temat domowej produkcji piwa jest w sieci całe zatrzęsienie. Nie ma sensu pisać i wymieniać wszystkich. Natomiast pozwolę sobie wymienić jeden, który moim zdaniem zasługuję na szczególne wyróżnienie – browarnik.blogspot.com

Żeby tego było mało powstało także wiele materiałów wideo, które są idealnym uzupełnieniem wcześniej już nabytej wiedzy. Jednym z najbardziej popularnych tego typu materiałów znajduje się na kanale Youtube użytkownika PiwowowarstwoDomowe, pod tytułem „Piwo domowe z „brewkitu” instrukcja przygotowania” – Browarnicy domowi jak widać nie są osamotnieni. Dzięki temu domowa produkcja piwa wcale nie jest taka trudna. Jedynie potrzebny jest czas, chęci oraz pasja. Na końcu zawsze pozostaje satysfakcja oraz smakowanie najlepszego piwa na świecie własnej roboty.

Reklamy