Zasadniczo w kulturach całego świata kładzie się nacisk na praktycznie każdą część kobiecego ciała. Wszystko zależy tylko od miejsca w którym się znajdujemy. W jednej części świata każda dodatkowa fałdka tłuszczu będzie przekleństwem w innej zaś będzie to dla nas prawdziwe błogosławieństwo.

Najpiękniejsza-kobieta-na-świecie

Różne poglądy na piękno kobiety uroda Kanony piękna są na całym świecie całkowicie różne. Oto kilka z najbardziej szokujących przykładów.Etiopia Kobiety z plemienia Mursi posiadają jedną cechę charakterystyczną a mianowicie bardzo duże usta.Już od najmłodszych lat przekłuwają sobie dolną wargę a w powstały otwór wkładają coraz to większe drewniane kręgi dzięki którym ich usta znacznie się powiększają. Po upływie kilku lat kobiece usta sięgają nawet do brody.

Kobieta z wioski plemienia Mursi

Takie usta mogą być bardzo funkcjonalne

 Wenezuela Jest to chyba jedyny kraj na świecie gdzie liczą się przede wszystkim rubensowskie kształty – im więcej tym lepiej. Kładzie się tam nacisk przede wszystkim na duże pośladki. Im kobieta ma je większe tym lepiej dla niej stąd też liczne operacje tej części ciała, które są tak popularne w Ameryce Południowej. Kobiety w tej części świata lubią się ubierając w za ciasne ubrania pokazując w ten sposób swoją siłę i płodność. Panom podoba się również duży biust – najczęściej sztuczny.

Piękna kobieta z Wenezueli

Duży sztuczny biust to kanon piękna

 Kenia Masajskie kobiety uchodzą za najładniejsze w Afryce. Ich ogolone głowy stanowią pokaz piękna kobiecego ciała zaś przekłute uszy w których są umieszczane najczęściej bardzo duże koraliki noszone w postaci kolczyków są cechą charakterystyczną tego plemienia. Im bardziej obwisłe uszy posiada kobieta tym bardziej atrakcyjna jest dla mężczyzny z rodu Masajów.

kenia-masajskie-kobiety

Trzy masajskie kobiery

Tajlandia Plemię Padaung jest znane na całym świecie przez znak rozpoznawczy jakie noszą kobiety na szyjach. W tym plemieniu liczy się jak najdłuższa szyja stąd też obserwuje się złote obroże na szyjach przedstawicielek tego plemienia. Z każdą obręczą szyja optycznie staje się dłuższa a tak naprawdę obniżają się po prostu kości. Kobiety z plemienia Padaung czują się atrakcyjne tylko w momencie kiedy mają na sobie złote obręcze i kiedy ich szyja jest odpowiednio długa.

kobieta-z-plemienia-Padaung-Tajlandia

Długa charakterystyczna szyja i obowiązkowo charakterystyczne złote obroże

 Namibia Kobiety z plemienia Himba należą do bardzo atrakcyjnych przedstawicielek płci pięknej. Większość kobiet należących do tego plemienia jest bardzo kształtna. Cechą charakterystyczną jest fakt, że kobiety całe ciało i włosy smarują specjalną mieszanką z tłuszczu i wyciągu z roślin zaś na podstawie uczesania określa się jakiego stanu cywilnego jest dana kobieta.

kobiety-namibia-himbia

 Kobiety z plemienia Himba najbliżej są gustu Europejczyków

Europa W Europie i Stanach Zjednoczonych dominuje przeświadczenie, że o kobiecej atrakcyjności decyduje duży biust, mała pupa i bycie fit. Wszystkie trendy czerpie się z Hollywood gdzie non stop pokazują się modelki, aktorki, piosenkarki i inne gwiazdy. W Europie liczy się dobry makijaż, ładny strój i bycie na ciągłej diecie, bo w Europie fit znaczy być ładną. Podsumowując nie da się jednoznacznie określić kanonów piękna bowiem w każdej części świata będzie o nim stanowić coś zupełnie innego. Muzułmańskie ludy Sahary zachwycają się nad jasną karnacją, nad pięknymi i błyszczącymi włosami w Indiach, Japonii i Chinach zaś kształtne stopy powalają chińskich przedstawicieli płci nieco brzydszej.

Reklamy