Kamery zawieszone pod sufitem to nie tylko widok, jaki możemy spotkać w bankach, sklepach, czy w innych strzeżonych obiektach. Tak naprawdę coraz więcej Polaków inwestuje w kamery do monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego by chronić swoje mienie i odstraszyć potencjalnych złodziei.

Monitoring_domu_jednorodzinnego-119

Nowoczesne kamery można łączyć z komputerem (IP). Opuściwszy dom, z każdego miejsca na ziemi możemy obserwować swoje mieszkanie.Są kamery które, jeśli wyczują ruch, wysyłają zawiadomienie bezpośrednio na twoje urządzenie z dostępem do internetu, np. telefon. Funkcja „detekcji ruchu” pozwoli nam spokojnie spędzać urlop bez niepotrzebnego, ciągłego zerkania na monitorowany obraz. Co więcej, wszystkie kamery IP umożliwiają wysłanie obrazu na dedykowaną kamerze stronę internetową.

Samodzielna instalacja takiej kamery nie przysparza wielu trudności. Konfiguracja odbywa się na podobnych zasadach jak w przypadku routera: kamery posiadają specjalny panel administracyjny, który otwiera się w przeglądarce. Koszty kamer do monitoringu są zróżnicowane. Przed zakupem należy odpowiedzieć sobie na pytania: czy chcę obserwować wnętrze mieszkania, czy nie? Kamery do wewnątrz obiektów są znacznie tańsze. Można zainwestować w kamerę, która nagrywa obraz nawet w nocy.

kamera-do-monitoringu

Ciemność jest rozświetlana przez niewidoczne dla człowieka promienie podczerwone. Jeśli zależy nam na bardzo dobrej jakości obrazu, powinniśmy się liczyć, że cena kamery będzie rosła w górę. Kamery do monitoringu potrafią być bardzo inteligentne. Najlepsze z nich mierzą długość kolejki, poziom natężenia ruchu, a także stopień paniki tłumu.

Tutaj można zobaczyć, jak funkcjonują kamery Logitech

Reklamy