Palenie papierosów to nałóg, który trudno porzucić, szczególnie gdy brakuje motywacji. Proponowane są różne metody do walki z nałogiem; na przykład akupunktura, hipnoza, zastępcza terapia nikotynowa czy Biorezonans. Nawet niektóre odłamy kościoła jak Adwentyści Dnia Siódmego proponują terapię pozwalająca na uwolnienie się z nałogu palacza.

Palenie zabija, dlatego warto pozbyć się tego nałogu

Przykładowe metody do walki z uzależnieniem od nikotyny. Osoby odstawiające całkowicie palenie papierosów, różnie przechodzą okres abstynencji. Ich organizmy reagują albo nadmierna euforią albo apatią i tu z pomocą może przyjść Akupunktura lub Elektrostymulacja – obie te metody przywracają równowagę emocjonalną. Skuteczność tych metod to około 60% uwolnionych z nałogu.

Innym dość popularnym sposobem może być Hipnoza stosowana indywidualnie lub grupowo, która polega na sugestiach zmiany zachowań czy wstrętu do palenia. Metoda ta nie wykazuje nadzwyczajnych osiągnięć w terapii, jednak w połączeniu z innymi metodami może dawać zadowalające efekty. Adwentyści Dnia Siódmego proponują na spotkaniach z palaczami trzy sfery samodzielnej walki z nałogiem, są to: sfera psychiczna, moralna i fizyczna.

Podczas spotkania prelegent podaje proste i naturalne sposoby pozwalające na osobistą walkę z uzależnieniem od nikotyny. Jak wykazują badania, aż 70% pacjentów udaje się wyciągnąć z nałogu. Rzucanie palenia – biorezonans. Od niedawna stosuje się nową metodę antynikotynową, polegającą na wykorzystaniu drgań elektromagnetycznych. Osoba poddawana temu zabiegowi zapala papierosa, który następnie zostaje umieszczony w specjalnym aparacie, a ona sama podłączona jest do urządzenia za pomocą specjalnych elektrod.

Na komputerze uruchamiany jest odpowiedni program pozwalający organizmowi poddać się reakcji mającej na celu wyłączenie głodu nikotynowego. Jak wynika z badań ta metoda osiąga najwyższy procent (90%) skuteczności!

Reklamy