Jest taki rodzaj muzyki, który łączy pokolenia i choć mijają lata brzmienie najlepszych kapel się nie zmienia. Taką muzykę bez wątpienia jest rock. To jest muzyka, która ma duszę, która pozwala przywołać najpiękniejsze wspomnienia. Są takie zespoły, które grają rock i ich muzyka nigdy się nie starzeje.

Bez wątpienia kultowymi zespołami na polskiej scenie, o których pamięć nigdy nie minie są: Perfect– to przede wszystkim rewelacyjny głos Grzegorza Markowskiego. Czyż jest ktoś kto nie słyszał słynnej Ewki czy kultowej Autobiografii ? To zespół, których zachwyca kolejne pokolenia. A wokalista, choć co raz starszy, to jest przedmiotem westchnień niejednej nastolatki. Zespół powstał w 1977 roku i od tamtego czasu nieprzerwanie zachwyca.

Choć w 1992 gitarzysta Zbigniew Hołdys zespół rozwiązał to rok później nastąpiła jego reaktywacja i jego popularność z roku na rok jest co raz większa. Dżem– choć wokalista tej formacji grającej rock w najlepszym wydaniu-Rysiek Riedel umarł zażywając śmiertelną dawkę narkotyku, to pamięć o nim i o zespole cały czas żyje. To zespół, który na rynku zaistniał w 1973 roku, i choć lata świetności ma już za sobą to na każdy koncert, już bez charyzmatycznego wokalisty przychodzi wiele tysięcy ludzi.

Lady Pank– to zespół, który równie dobrze kojarzy się z wyjątkową muzyką jak i licznymi skandalami w wykonaniu solisty grupy Jana Borysewicza. Nie ma chyba osoby, która nie znałaby słów piosenki „Mniej niż zero” czy „Zawsze tam gdzie Ty”. To zespół, który zawsze wywołuje dreszcz emocji.

A oto jedna z moich ulubionych piosenek

 

Reklamy