Żądza władzy na całym świecie niejednokrotnie przysłania najważniejsze wartości. Chęć zdobycia stanowiska może powodować bezpodstawne obietnice, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Oczywiście odpowiednia ocena danej osoby oraz znajomość aktualnej sytuacji pozwoli nam podjąć odpowiedni wybór podczas głosowania. Spora część społeczeństwa nie uczestniczy w wyborach.

Z pewnością jest to najłatwiejsza decyzja, ale czy dobra? Wybory to tak naprawdę głosowanie całego społeczeństwa w celu wybrania przedstawicielstwa. Wybory do europarlamentu to bardziej odpowiedzialny wybór, który umożliwi wybranej osobie wyższą władzę dotyczącą Unii Europejskiej. Spora część naszego społeczeństwa podchodzi do głosowania bardzo sceptycznie. Każdy uważa, że zła Polska sytuacja jest spowodowana złą władzą. Mimo wszystko sporo ludzi w ogóle nie uczestniczy w głosowaniu.

Według przeprowadzonych sondaży Polacy sądzą, że władza jest tak zdeprawowana, że nie ma sensu głosować bo i tak nie będzie lepiej. Oczywiście to wszystko spowodowane jest złymi wzorcami władzy, które sprawowały swoją kadencję w ostatnich latach. Kandydaci którzy składali puste obietnice a po wyborze ich nie dotrzymywali zrazili społeczeństwo do prawdomówności.

Pamiętajmy, aby nigdy nie rezygnować z możliwości głosowania. Nasza ocena sytuacji i odpowiedni wybór może ułatwić wyeliminowanie zjawiska nie prawdomówności w przyszłości. Tylko od nas zależy, czy nasz kraj będzie miał się lepiej poprzez wybór odpowiedniej władzy.

Czy takie spoty nakłonią ludzi do głosowania? Szczerze wątpię

 

Reklamy