Jak co roku gdy zbliżał się długi weekend pojawiło się pytanie gdzie na majówkę. Co zrobić by czas ten był czasem prawdziwego relaksu i dobrej zabawy? W tym roku zdecydowaliśmy się na towarzystwo przyjaciół  – jednodniowe wycieczki za miasto, a wieczorem girl na działce.

Rok kalendarzowy 2014 idealnie układa się pod długie weekendy

Ponieważ nasze środki finansowe były ograniczone, było to dla nas optymalne rozwiązanie. Dla nas ważne jest aby nie stać w miejscu, by poznawać nowe okolice, zdobywać doświadczenia. Dlatego na pytanie mojej koleżanki jak spędzamy czas na majówce? Odpowiedź brzmi: aktywnie.

Ponieważ prognozy pogody są zachęcające zdecydowaliśmy się na rowery. Plan jest prosty wyruszamy rano, docieramy do określonego miejsca, które poznajemy, odpoczynek i powrót, a wieczorem spotkanie przy grillu, na którym jak zawsze dominujące będzie karaoke i dobra zabawa.

Celem były różnego rodzaju zamki i pałacyki mniej lub bardziej zadbane. Postanowiliśmy w tej aktywnej i atrakcyjnej dla nas formie poznać kawałek historii naszej okolicy. Umówiliśmy się, że w każdym dniu  inna osoba dowie się czegoś na temat miejsca, które odwiedzamy  i w czasie wspólnego pikniku, czy zwiedzania opowie historię tego miejsca. Ważne aby nie były to tylko suche fakty, ale historie ludzi związanych z danym miejscem.

Przekonaliśmy się już nie raz,  że takie rowerowe wycieczki to poprawa kondycji fizycznej, oderwanie od problemów dnia codziennego. Czas spędzony z przyjaciółmi to możliwości pogłębienia wzajemnych relacji i integracji. Warto jak najlepiej wykorzystać te majowe dni wolne od pracy!

A wy w jaki sposób spędzicie majówkę? A może przeżyjecie takie przygody jak bohaterowie filmu „Wielka Majówka”?

 

Reklamy